Innowacje

Korzyści z innowacyjnych rozwiązań

Nowy Czechów to inwestycja nie tylko wyznaczająca trendy na lubelskiej mapie nieruchomości, ale przede wszystkim zaprojektowana w sposób zrównoważony, z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Naszym celem jest wyznaczanie nowego standardu w budownictwie oraz zapewnienie mieszkańcom komfortu użytkowania. Immobilia stawia na ekologię!

Zależy nam przede wszystkim, aby nasze budownictwo było przyjazne dla środowiska jak i jego mieszkańców, dlatego podjęliśmy szereg konsultacji, aby zaprojektować budynek zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Nowy Czechów to inwestycja mieszkaniowa wielorodzinna, która jako pierwsza w Lublinie, ubiega się o certyfikat BRREAM. Aktualnie, certyfikat BREEAM jest jednym z najważniejszych na świecie elementów wyznaczających standardy w projektowaniu i ekologicznym budownictwie. Spełnienie wymogów certyfikacji to w praktyce bardzo wymierne korzyści dla użytkowników – mieszkańców, takie jak obniżenie kosztów użytkowania, ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko, zadbanie o dobrą akustykę mieszkań i oszczędność wody.

Certyfikat BREEAM to również kontrola przebiegu całego procesu inwestycyjnego, zwrócenie uwagi na stosowanie materiałów pochodzących z odpowiedzialnych źródeł, nadających się do recyklingu; ograniczenie odpadów, unikanie toksycznych lub niebezpiecznych materiałów.

Dokładamy wszelkich starań, aby być liderem innowacyjnych rozwiązań w branży deweloperskiej w Lublinie. Dlatego po zrealizowaniu pierwszego osiedla smart home, po raz kolejny jako pierwsi na Lubelszczyźnie ubiegamy się o certyfikat BREEAM dla budynku mieszkalnego. Zależy nam na podnoszeniu jakości budownictwa, tak aby zapewnić maksymalną wydajność inwestycji. Kluczowe jest dla nas wykorzystanie materiałów trwałych i najwyższej jakości.

Jako inwestor dążymy do zapewnienia wyjątkowego standardu inwestycji, dbałości o detal, stworzenia niepowtarzalnej przestrzeni.

Na uwagę zasługuje zastosowanie płyt elewacyjnych EQUITONE- materiału niezwykle eleganckiego, łączącego w sobie funkcjonalność i estetykę, wytworzonego z naturalnych surowców – włóknocementu, neutralnego dla środowiska, ale też lekkiego, a przy okazji nadającego inwestycji ochrony przeciwpożarowej.

W inwestycji zastosowane zostaną również okładziny elewacyjne Rockpanel, przetworzone ze skały wulkanicznej. Są to materiały bezpieczne, ognioodporne, zrównoważone, gwarantujące najwyższą, możliwą jakość oraz niepowtarzalny element dekoracyjny.

Dbałość o detal przejawia się także w zastosowaniu zarówno szklanych i jak ocynkowanych balustrad balkonów, loggi czy tarasów. I jedne i drugie wpisane są w nowoczesną estetykę budownictwa.
Niewątpliwym udogodnieniem, nadającym także prestiżu inwestycji, będzie starannie i nowocześnie zaprojektowana część wspólna. Do dyspozycji mieszkańców oraz ich gości, służyć będzie reprezentacyjne lobby z recepcją, cichobieżne i po raz pierwszy w Lublinie zastosowane w budownictwie mieszkaniowym bardzo szybkie windy, monitoring i energooszczędny system oświetlenia części wspólnych.

Każde mieszkanie w inwestycji Nowy Czechów zostanie wyposażone w system smart home, oferujący możliwość inteligentnego zarządzania oświetleniem i temperaturą. Nowoczesne rozwiązanie, zapewniające bezpieczeństwo mienia oraz domowników zapewnią wyposażone w panel dotykowy wideodomofony.

Immobilia stara się odpowiadać na nowe potrzeby zarówno klientów, jak i środowiska. Świadomość ekologiczna, a także dążenie do neutralności klimatycznej było bodźcem do zastosowania na zewnątrz inwestycji Nowy Czechów pochłaniającej zanieczyszczenia antysmogowej kostki brukowej. Posiadająca właściwości samoczyszczące, redukująca powstawanie zabrudzeń stanowi walor zarówno użytkowy, jak i estetyczny.

Biorąc pod uwagę rozwój i dynamikę elektromobilności, miejsca w garażu podziemnym wyposażone zostaną w stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Nowy Czechów to nowa jakość życia w mieście. Mieszkańcy osiedla będą mogli korzystać z parku, znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji o powierzchni ponad 1 ha. Teren został zaprojektowany wg najnowszych standardów, z bujną zielenią, nowoczesną małą architekturą; będzie stanowił miejsce odpoczynku i relaksu.

Dla najbardziej wymagających, spółka zaprojektowała na ostatnich kondygnacjach apartamenty, do których przynależne będą tarasy na dachu, z zachwycającym widokiem na panoramę Lublina. Już na etapie projektowania, przewidzieliśmy wzmocnioną konstrukcję stropodachu, instalację doprowadzenia i odpływu wody z jacuzzi oraz zasilenie w energię elektryczną tarasów, w celu zainstalowania nowoczesnych i funkcjonalnych zadaszeń. Wszystko to dla maksymalnego komfortu użytkowania przez mieszkańców.

Innowacyjne rozwiązania
SYSTEM
SMART HOME
STACJE ŁADOWANIA
SAMOCHODÓW
EKOLOGICZNE
ROZWIĄZANIA
CICHOBIEŻNE
WINDY
NOWOCZESNY
DESIGN
PODZIEMNY
PARKING
WYSOKA JAKOŚĆ
MATERIAŁÓW
OBIEKT
MONITOROWANY
NOWOCZESNY
PLAC ZABAW